InformNapalm: Заява Пристайка про зменшення обстрілів суперечить фактам

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

На офіційному сайті посольства України у Німеччині 17 вересня вийшла публікація перекладу інтерв’ю Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка популярній німецькій газеті “Die Welt”. Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm провели факт-чекінг заяв високопосадовця та помітили ознаки маніпуляції щодо значного зменшення кількості обстрілів на Донбасі з боку рф і кількості загиблих відповідно. 

У опублікованому тексті інтерв’ю (архів) журналіст газети “Die Welt” запитує: “Чи бачите Ви якусь готовність зі сторони Кремля до де-ескалації?

У відповідь на запитання Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зазначає: “Ми бачимо перші, попередні ознаки цього. Ми зробили кілька кроків в односторонньому порядку з нашої сторони, щоб припинити вогонь, і ми запропонували припинення обстрілів на сезон збору врожаю. Для цього ми відводимо військових від прямої лінії фронту в трьох тестових зонах і хотіли б поширити це на весь фронт. Але постійно здійснюються провокації з того боку, проти яких наші солдати мають захищатися. Зрештою, частотність бомбардування* значно впала, і кількість загиблих відповідно поменшала“.

*Мабуть, під “бомбардуванням” міністр мав наувазі обстріли з мінометів та артилерії, хоча, зазвичай, це слово використовується для позначення авіаударів, які на Донбасі наразі не відбуваються.

Чи справді стало “менше обстрілів” і “менше загиблих”?

Вадим Пристайко підкреслює, нібито частота обстрілів впала і гинути на фронті стало менше людей. Ці заяви не корелюються з дійсністю.

Волонтери InformNapalm з самого початку “перемир’я”, з 21 липня 2019, проводять порівняльний аналіз звітів СММ ОБСЄ та прес-центру ООС про кількість обстрілів з боку російських окупаційних військ. Ми постійно виявляли факти заниження даних у офіційних звітах ООС, які на 30-80% відрізнялись від звітів ОБСЄ при умові розрахунків, проведених за єдиною методологією. Детальніше про це можна прочитати тут.

Також не стало і менше загиблих. Видання “Новинарня” видає щомісяця таймлайн втрат ЗС України на Донбасі з поіменним списком. З цієї інфографіки можна побачити, що кількість втрат постійно коливається. При цьому ніякого значного зменшення кількості загиблих українських воїнів, навіть, після оголошення “перемир’я” та односторонніх дій з боку української сторони не відбувається.

Крім того, 17 вересня на 27-й доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні представили дані, за якими у період з 16 травня по 15 серпня 2019 року, внаслідок бойових дій на сході України загинули 8 цивільних громадян. 60 – отримали поранення, серед них 9 – діти.

Висновок

Схоже, що заяви Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка для німецької газети “Die Welt” не зовсім корелюються із справжнім станом речей на фронті.  росію в цих заявах намагаються представити не як агресора, а як сторону, що може прагнути де-ескалації на Донбасі. Це не відповідає дійсності. В результаті європейським партнерам замилюють очі і створюють “теплу ванну” для подальших кроків послаблення тиску на кремль. Можливо, такі заяви приємно читати німецьким політикам, але вони не наближають Україну до перемоги, а навпаки – можуть лише сприяти капітуляції на умовах Москви.

Читайте також: Пристайко: Київ і москва не мають розбіжностей щодо “формули Штайнмаєра”.

Читай у Google News!