ЄС дасть Україні пів мільярда євро допомоги. Але не факт

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Європейський союз підтвердив намір продовжити надання Україні позик в рамках програми фінансової допомоги, але лише за виконання Україною низки умови, йдеться у підсумковому рішенні саміту Україна-ЄС, повідомляє “Європейська правда”.

Про зрушення у питання макрофінансової допомоги першим заявив президент Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС.” Дякую Європейському союзу за готовність надати Україні другий транш макрофінансової допомоги в обсязі 500 мільйонів євро”, – сказав він у вступному слові.

Водночас, документи свідчать, що про безпосередню готовність до переказу коштів не йдеться. Наразі йдеться лише про принципову згоду – у разі, якщо Україна виконає умови, висунуті раніше та узгоджені у двосторонніх документах.

“ЄС готовий виплатити другий транш (500 млн євро) четвертої програми макрофінансової допомоги, як тільки будуть виконані відповідні умови”, – заявив він.

Видання нагадує, що серед умов, зафіксованих у договорі України з ЄС щодо макрофіну, які лишаються невиконаними, є ухвалення закону щодо протидії відмиванню грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації, а також реально дієва та ефективна система перевірки електронних декларацій.

Як відомо, сьогодні, 8 липня, у Києві проходить саміт Україна-ЄС. Віце-прем’єрку з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе не пустили на саміт.

Читай у Google News!