“Хорватська модель” може стати базою для реінтеграції окупованого Донбасу – МінТОТ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Хорватська модель

Базою для реінтеграції окупованого Донбасу може стати хорватська модель, проте модель такої реінтеграції в України має бути своя, повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за підсумками зустрічі міністра тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова з – Йошко Моричем, заступником міністра внутрішній справ Хорватії у 1991-2000 роках, заступником голови Національного комітету з реалізації програми встановлення довіри, прискореного повернення та нормалізації життя в постраждалих від війни районах Республіки Хорватія у 1998 році.

Також він провів зустріч з іншими авторами та організаторами державної політики мирної реінтеграції окупованих територій Хорватії.

Хорватські політики назвали ключові складові безпечної реінтеграції: демілітарізація і безпека, запровадження перехідного періоду, забезпечення поновлення майнових прав, соціально-гуманітарна політика, примирення між населенням.

“В рамках спілкування українська і хорватська делегації дійшли висновку, що хорватський досвід безпечної реінтеграції може стати базою для української, проте модель такої реінтеграції в України має бути своя”,- йдеться повідомленні.

Хорватська сторона також вважає необхідним прийняти закон про амністію. За словами хорватських політиків, всі, хто вчиняв воєнні злочини, мають бути притягнуті до відповідальності.

Окрему увагу приділили питанням інформаційної політики, наголосивши, що забезпечення інформаційного суверенітету та провадження правильної інформполітики – це великий крок на шляху до безпечної реінтеграції.

Резніков додав, що питання забезпечення сталого інформаційного суверенітету досі відкрите для України.

Як відомо, у 1991-1995 роках відбувалася Хорватська війна, оборонна війна за незалежність і цілісність хорватської держави проти агресії об’єднаних великосербських сил.

Читай у Google News!