Фріз: Законопроект 1032 скасовує реформу прокуратури, що було умовою надання безвізу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Ухвалений ЗеРадою Законопроект 1032 щодо реформування ГПУ, де-факто, повертає до життя закриту кастову прокурорську систему. Про це повідомляє депутат від “ЄС” Ірина Фріз на своїй сторінці Facebook.

“Генпрокурор згідно нової норми не зобов’язаний реєструвати свої накази у Єдиному реєстрі [Мінюст], які є нормативно-правовими актами. Що це означає? Нуль прозорості, адже генеральний тепер може наказувати все що завгодно і про це ніхто не отримає інформації, бо сам наказав – сам скасував, ніхто не взнав”, – пише Фріз.

Крім того, генпрокурор може без конкурсних засад призначати чи звільняти скільки завгодно своїх замів і також їх звільняти та формувати спеціалізовані прокуратури, без чіткого визначення – які саме, за якими напрямками та з якими повноваженнями. “Скасовано військову прокуратуру, що призведе в умовах війни з рф до нових викликів і загроз національній безпеці України. Ця новація не враховує стандарти країн НАТО, які передбачають функціонування системи військової юстиції, зокрема, військової прокуратури, військової поліції та військових судів”, – наголошує нардеп.

Отже, на думку Фріз, цей законопроект скасовує реформу прокуратури, що було умовою надання безвізу; зупиняє дію закону в частині роботи органів прокурорського самоврядування, скасовує окремі повноваження, зокрема Ради прокурорів; призупиняє дію закону в частині функціонування КДК прокурорів.

Читайте також: Скасування реформи прокуратури може призвести до скасування безвізового режиму.

Читай у Google News!