Фріз: Є ознаки того, що в Bellingcat інфільтровані люди, які працюють на ФСБ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Колишній Міністр у справах ветеранів України, екс-голова постійної делегації України в Парламентській Асамблеї НАТО та діючий депутат Верховної Ради України Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook звернула увагу на ознаки, що вказують на ймовірну інфільтрацію до відомої британської дослідницької групи Bellingcat людей, що працюють на російські спецслужби. Головною ознакою цього стала велика кількість матеріалів, які мають маніпулятивний характер та використовують російські наративи про “розквіт фашизму/нацизму в Україні”, пише informnapalm.org.

Засновник групи Bellingcat Еліот Хіггінс відповів на ці заяви у відкритому листі. Він підкреслив, що повністю довіряє російським партнерам, з якими співпрацює його команда, і впевнений, що вони не працюють на ФСБ.

В свою чергу Ірина Фріз відреагувала на цей лист і виклала нові тези, чому все ж таки радить Bellingcat провести внутрішнє розслідування і перевірити мотивацію деяких авторів писати упереджені матеріали про Україну.

Для читачів цитуємо цей допис без скорочень:

“Уважно ознайомилася з відкритим листом засновника компанії Bellingcat паном Еліотом Хіггінсом. [посилання]

Достатньо неординарно виглядає його прохання до мене відкликати з акаунту Фейсбуку пост про упередженість матеріалу Bellingcat щодо Міністерства у справах ветеранів та ймовірну інфільтрацію ФСБ в структури російського видання Інсайдер. І саме з поваги до пана Еліота я цього робити не збираюсь, адже вважаю за необхідне звернути увагу засновників цієї структури на деструктивність та заангажованість матеріалів щодо ветеранської спільноти України.

📌 Як відомо, 11 листопада 2019 року Bellingcat опублікував розслідування про етапи створення і діяльність Міністерства у справах ветеранів України та його нібито зв’язки з неонацистськими організаціями. При підготовці матеріалу автори, з моєї точки зору, вибірково зверталися за коментарями, свідомо чи ні, утримавшись від отримання пояснень колишнього керівництва Міністерства. Вважаю, що ця публікація спрямована на дискредитацію нового відомства та ветеранів України.

📌 Стаття Bellingcat сповнена наративів російської пропаганди про «фашистів в Україні», що з 2014 року відпрацьовуються російською владою на всіх рівнях та всіма каналами. На чому базувалось моє твердження? Саме на фактах з відкритих джерел. Bellingcat присвятив 16 (!) публікацій тематиці неофашизму в України, що виглядає неадекватно з точки зору реальної ситуації в державі та глобальних гібридних ризиків, що існують. Розслідування Bellingcat відбувалося у співпраці з російським виданням The insider. Добре відомо, що це видання співпрацювало з групою «Анонімний Інтернаціонал», що також відома як «Шалтай-Болтай» та працювала на ФСБ рф [посилання], сайт “Медуза” публікував статтю про те, що хакерська група «Шалтай-Болтай» отримувала інструкції від співробітників ФСБ та віддавала їм частину прибутку.

📌 13 листопада представник Bellingcat Ерік Толер (Aric Toler) з різницею в часі у три хвилини публікує три поста в Твітері, в якому спростовує інфільтрацію ФСБ не лише у Bellingcat, але й у російський The insider, що виглядає дуже дивним. Більше того, пан Толер, в якості підтвердження своїх слів наводить в Твітері посилання на матеріал розслідування щодо використання паспортів російським ГРУ в операціях на території України. Слід підкреслити, що згідно з публікаціями, в тому числі в російському сегменті інтернет, відбувається жорстка боротьба між ФСБ та ГРУ за вплив на російське військово-політичне керівництво. Зокрема, російський Центр управління розслідуваннями в червні 2017 року публікував матеріал, що детально розкривав те, як ФСБ веде війну проти ГРУ за лояльність Президента росії [посилання]. Таким чином, намагання уникнути звинувачень у зв’язках з ФСБ, кидаючи тінь на ГРУ – цілком лягає в схему численних фактів дискредитації ГРУ з боку ФСБ, включаючи втручання у вибори в США, справу Скрипалєй тощо.

📌  За часів Радянського Союзу був хрестоматійний випадок, коли під час шпигунських ігор в Москві, в трамваї, де їхав американський розвідник, знаходилися лише співробітники та агенти КДБ: від дітей до осіб похилого віку. Саме тому, доводити відсутність співпраці росіян зі спецслужбами рф можливо лише тоді, коли знаєш, що вони й справді не співпрацюють з ними. Тобто, навряд чи можливо, знаходячись у Великій Британії, бути абсолютно впевненим у відсутності співпраці російського видання зі спецслужбами рф.

📌 Переконана, що пан Еліот Хіггінс має глибоко суб’єктивні судження щодо проблем та питань ветеранів в Україні. Саме цим і обумовлена його дещо ірраціональна реакція на мої зауваження. Адже замість того, щоб провести неупереджене розслідування всередині Bellingcat щодо матеріалів та засобів підготовки публікації про украіїнський Мінвет, він спробував емоційно відбілювати російське видання. Відбілювати м’яко кажучи дуже невдало, адже тоді створюється враження, що основні спонсори не знали про виконання Інсайдером замовлень з боку Москви.

📌 Пан Еліот називає автора «розслідування» «Ukrainian-American» (?!). Проте всім, хто слідкує за темою, відомо, що автор народився та навчався в Україні, де мав певні міжособистісні проблеми. Отже, якщо він згодом і отримав паспорт США, то жодним чином не підпадає під категорію Ukrainian-American. Разом з тим, я оптиміст і сподіваюсь, що він або просто взяв гроші не в того джерела, або працюючи над визначеною грантом темою, підганяв факти під те, чого не існує в реальності, що й призвело до публікації 16 матеріалів про неонацістів в Україні. Саме тому, я й не стверджую, що це спланована кампанія Bellingcat, проплачена ФСБ, але свідомо говорю про упередженість, незбалансованість, впливи і певну неетичність зазначеного матеріалу.

📌 Розраховую на проведення детального розслідування щодо цього матеріалу Bellingcat замість відкритих листів щодо моїх дописів в Facebook, обґрунтування причин використання російських наративів в публікаціях компанії щодо ветеранів України, дослідження зв’язків своїх партнерів в росії та дослідження наркотрафіку з Латинської Америки під дахом ФСБ.

❗️Велике прохання також не обтяжувати нас міжвідомчими розбірками російських спецслужб.

✅ Разом з тим, після відкритого листа на моє ім’я, залишаю за собою право з відповідними листами, що аргументують мою позицію, звернутись по лінії міжпарламентських звязків до Парламенту Великої Британії, Конгресу США, Бундестагу ФРН“, – підкреслила Ірина Фріз.

Читай у Google News!