Fitch: 72% кредитів ПриватБанк видавав компаніям Коломойського та Боголюбова

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

72% валових кредитів ПриватБанку видані колишнім власникам банку Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, а також компаніям, які їм належать. Про це зазначається у звіті агентства Fitch про присвоєння кредитного рейтингу ПриватБанку, повідомляє Finbalance.

“Fitch вказує на проциклічність бізнес-моделі ПриватБанку, яка зосереджена на кредитних картках. Кредитування держкомпаній, порівняно з іншими держбанками, – обмежене. Як зазначається, обсяг держоблігацій в портфелі ПриватБанку на кінець І кварталу становив 81% активів, які накопичилися, передусім, через внески держави в капітал. Чисті кредити – лише 19% активів. При цьому 72% валових кредитів (і велика частина знецінених кредитів) нібито (allegedly) пов`язані з попередніми власниками банку та вищим керівництвом.

За оцінками експертів агентства, проблемні кредити в портфелі банку майже повністю зарезервовані, а потенціал поглинання збитків посилився завдяки доходам з роздрібного бізнесу. Капіталізація – помірна. Внутрішнє ж генерування капіталу зменшується через збільшення виплат дивідендів [90% чистого прибутку за 2018 рік було виплачено в червні-2019]”, – йдеться у повідомленні.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Як повідомлялось, ПриватБанк повідомив про рекордний прибуток за пів року.

Читай у Google News!