Facebook видалив 97 акаунтів з російською пропагандою щодо України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Соцмережа Facebook видалила із соцмережі 97 керованих російськими пропагандистами сторінок, груп і акаунтів, діяльність яких була спрямована проти України, йдеться у блозі компанії.

“Ми видалили 97 облікових записів Facebook, сторінок і груп, які демонстрували скоординовану неправдиву поведінку як частина мережі, що виходить з росії і фокусувалися на Україні”, – поінформували у Facebook. Згідно із повідомленням, особи, які стоять за цією діяльністю, використовували фальшиві облікові записи для управління сторінками і групами, поширення свого контенту і підвищення залученості користувачів, а також для залучення їх до переходу на інші сайти, з різноманітним контентом. Ці фейкові акаунти публікували неправдиву інформацію про військовий конфлікт на сході України, про політичні новини росії та Європи та війну в Сирії.

Як повідомляється, було видалено 62 особистих акаунти, 10 публічних сторінок і 25 груп. На кожній сторінці було не менше 34 тис. підписників, а у однієї з груп було близько 86 тисяч читачів.

Крім того, було видалено ще 21 обліковий запис, сторінку і аккаунт в Instagram, які були частиною меншого мережевого втручання з росії, спрямованого на Австрію, країни Балтики, Німеччину, Іспанію, Україну і Велику Британію. Вони поширювали повідомлення про місцеву політику, включаючи теми біженців, питання релігії, НАТО.

У січні повідомлялося, що Facebook створить спеціальний штаб, щоб протистояти дезінформації та поширенню несправжніх новин перед виборами в Україні та Європі.

Читай у Google News!