Facebook “провалив” вибори в Україні

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Протягом багатьох років Україна була майданчиком, де Росія випробовує свої навички втручання у вибори – чи то за допомогою хакерів, чи то через кампанії впливу.

Президентські вибори минулого місяця не були виключенням: кампанія з високими ставками стала випробуванням зобов’язання Facebook захищати вибори від дезінформації з-за кордону та зсередини країни. Технологічний гігант з Кремнієвої долини з тріском провалився. Про це у своїй колонці для видання Politico пише американська дослідниця Інституту Кеннана Ніна Янковіч.

Зусилля Facebook, спрямовані на усунення дезінформації зі своєї платформи, були Потьомкінськими селами, які складалися з правил, що були рясно усіяні тріщинами та лазівками. Все це з легкістю використовувалося зацікавленими особами на теренах української інформаційної екосистеми.

Несистемний захист українських виборів має стати тривожним дзвіночком для Європи, чиї законодавці вирішують, як захиститись від дезінформації напередодні виборів до Європарламенту наприкінці цього місяця. Це вказує на те, що попри прогрес Facebook[y] у боротьбі з втручанням у вибори, зусиль компанії все ще недостатньо.

Новообраний президент України Володимир Зеленський переміг чинного президента Петра Порошенка в брудних перегонах, в яких слабкий моніторинг політичної реклами на Facebook відкрив дорогу для засилля дезінформації на платформі.

Як повідомлялось, на думку заступника міністра інформаційної політики України Дмитра Золотухіна, Facebook для українців – це тоталітарний простір.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket