Експерти зафіксували зниження рівня законності та демократії в Україні

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Покращення економічної ситуації в Україні супроводжується незначним скороченням корупції – і водночас зниженням рівня дотримання законності. Про це розповів на пресконференції в Укрінформі Андрій Сухарина, політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, презентуючи дані експертного опитування, проведеного цією установою.

“Експерти оцінили індикатори розвитку країни за 10-бальною шкалою. І якщо економічна ситуація в Україні в принципі покращується [4,6 проти 4,4 у 2018 році], то стан свободи слова трохи погіршився [6,1 проти 6,8 у 2018-му]. Рівень корупції є високим, він незначно знизився у порівнянні з 2018-м [7,3, був 7,8]. Але також знизився рівень дотримання законності [3,3, був 3,6], що не є добрим”, – зазначив Сухарина.

За його словами, спостерігається зниження оцінок у таких позиціях, як рівень демократії [5,6 проти 6,3], рівень свободи слова [6,1 проти 6,8] і рівень прогнозованості розвитку держави [3,9, був 5,0].

“Це тому, що вся влада сконцентрована в руках однієї партії, що в українських умовах не сприймається демократично. І відповідно ніхто не знає, що ця партія до кінця буде робити”, – зауважив аналітик.

Читай у Google News!