Екс-міністр закордонних справ Польщі: Формула Штайнмаєра призведе до втрати незалежності

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Екс-міністр закордонних справ Польщі: Формула Штайнмаєра призведе до втрати незалежності 1

Колишній міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, який нещодавно очолив делегацію Європейського парламенту у Комітеті асоціації Україна-ЄС, опублікував у середу на шпальтах часопису Rzeczpospolita статтю під назвою “Не лише українські дилеми. Чи можна думати про повне повернення Донбасу”, передає polskierado.pl.

Майже непоміченим з боку медіа та політиків світу, пише Ващиковський, стало затвердження новою українською владою так званої формули Штайнмаєра. За його словами, “пропоноване Штайнмаєром рішення відповідає російській концепції федералізації України. Така федералізація призвела би до автономізації окремих українських регіонів, послаблення центральної влади та можливості зростання російського впливу. Отже, нічого дивного, що попередня київська влада відкидала таке рішення”. “Це би значило, – пише він далі, – що Україна втратила би суверенне право на ведення політики на власній території”, а отже втратила би незалежність.

До того ж, як вважає Ващиковський, ані Донбас, ані Крим не вдалося би так повернути. Тож Варшава має весь час нагадувати Києву, аби той не потрапив до чергової пастки Путіна, адже ані Париж, ані Берлін, зацікавлені у відновленні економічної співпраці з Москвою, цього не робитимуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket