Дорвалася до влади. Дії керівництва МОЗу ставлять під загрозу закупівлю ліків для важкохворих – “Пацієнти України”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Ручне керування Міністерством охорони здоров’я медичних закупівель загальмує закупівлю ліків важкохворим пацієнтам, що матиме критичні наслідки.

На цьому наголошується в повідомленні БФ «Пацієнти України», опублікованому у Facebook.

Міністерство охорони здоров’я України самостійно керуватиме закупівлями ліків та медичних виробів, підкреслюють у БФ.

“Як тільки команда міністра Максим Степанов дорвалася до влади вони одразу намагалися забрати закупівлі під своє крило.

Яскравий приклад. Скандал з закупівлями захисних костюмів для медиків, які коштували країні у 2 рази більше від їх ринкової ціни. Попри всі застереження МОЗ самостійно провів тендери і продемонструвало свою неефективність. Костюми куплені по завищеним цінам, постачання товару затримались на місяць і найголовніше — медики отримали мізерну кількість костюмів від МОЗу. За весь час пандемії COVID-19 — це була єдине постачання захисту від міністерства (https://bit.ly/2KMtcIE)”, – йдеться у повідомленні.

Тепер керівництво МОЗу добралось до національних закупівель ліків для важкохворих, інформують “Пацієнти України”.

“12 червня Кабінет міністрів України затвердив ручне керування МОЗом медичних закупівель через державне підприємство Медичні закупівлі України (https://bit.ly/2UM8D4). Цього року ДП “Медичні закупівлі України” візьмуть на себе майже 40% від централізованих закупівель ліків”, – наголошують у БФ.

Згідно з повідомленням, ця постанова матиме наступні негативні наслідки для пацієнтів:

❌Загальмує закупівлі ліків, які і так з вини МОзу почались з великим запізненням.

❌На сьогоднішній день затримка катастрофічна — основні поставки ліків будуть лише у другому кварталі 2021 року. Частина ліків у важкохворих закінчаться уже у вересні. Україна на порозі гуманітарної катастрофи. А постанова затягне процедуру закупівель ще на довший термін. Навіть важко спрогнозувати, коли важкохворі отримають свої ліки.

А також для закупівель:

❌Без погодження з міністерством ДП “Медичні закупівлі України” не зможуть нічого закупити. Національний закупівельник тепер повинен погоджувати із МОЗ кожне технічне завдання — навіть тендер не можна оголосити, поки міністр охорони здоров’я Максим Степанов не дасть своє добро.

❌Подібне регулювання прямо суперечить принципам закупівель, що визначені Законом України “Про публічні закупівлі”, зокрема, ефективності, пропорційності та об’єктивності.

❌Це негативний сигнал для бізнесу, адже потенційні постачальники розумітимуть, що навіть вигравши тендер можуть не отримати оплати, бо міністру може щось не сподобатися.

“Навіщо МОЗ перебирає на себе закупівлі здогадатися не складно. Бюджет цьогорічних закупівель — майже 10 млрд грн!

З самого початку своєї каденції, теперішньому керівництву міністерства не давав спокій бюджет на закупівлі. Міністр та його заступниця Світлана Шаталова неодноразово намагались скомпроментувати процедуру закупівель через міжнародні організації та ДП “Медичні закупівлі України”, – пояснюють у БФ.

“Пацієнти України звертаються до команди міністерства і нагадують, що відомство не може бути закупівельником через потенційні корупційні ризики. “Міністерство не може бути закупівельником — це несе величезні корупційні ризики. Своїми діями ви повертаєте країну у часи Януковича. В Україні вже працює прозорий та чесний національний закупівельник та процедура закупівель через міжнародні організації, що довели свою ефективність!”, – резюмують у БФ.

Читай у Google News!