Документи свідчать, що крадені гроші ПриватБанку таки пройшли через компанію Кварталу 95 – Гонтарева

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
гроші ПриватБанку

Документи Pandora Papers свідчать, що 40 мільйонів доларів з ПриватБанку таки пройшли через офшори Зеленського. Про це розказала ексочільниця Національного банку України банку Валерія Гонтарева в інтерв’ю radiosvoboda.org.

“Що стосується відмивання 40 мільйонів доларів через рахунки компанії – це дуже цікавий момент, і мені важко сказати, пройшли ці гроші як відмивання грошей, чи ці гроші компанія отримала за якийсь продакшн, і компанія не знала, що це були брудні гроші. Але документи, які показували, свідчать про те, що це факт і транзакції були, і крадені гроші ПриватБанку таки пройшли через компанію “Кварталу 95”, – зазначає Гонтарева. Ексочільниця НБУ також припустила, що “кварталівці” могли не знати про те, що 40 млн доларів були вкрадені з ПриватБанку.

Водночас, констатує Гонтарева, колишні акціонери ПриватБанку досі не отримали підозри. Вона нагадала, що держава внесла в цей банк 5,5 мільярдів доларів.

“Це видатки держави. Якщо ви подивитеся на ті позови, які подав ПриватБанк по всьому світу, включаючи Лондон, Ізраїль, Америку, штат Делавер, Швейцарію, Латвію, то в цілому позовів на 10 мільярдів”, – зауважила вона.

“Коли ми націоналізували банк у 2016 році, агенція Kroll знайшла ці всі активи, підготувала дуже великий звіт, провела аудит. Велика кількість цих документів використовувалася для подачі в суд”, – розповіла ексголова НБУ. “Це все могло відбуватися дуже швидко, але як ви бачите “віз і досі там”. Не те що нічого не повернули, а я навіть не бачу підозр, які б винесли акціонерам”, – підкреслила вона.

Гонтарева переконана – доки не буде вирішене питання відповідальності колишніх акціонерів та повернення вкрадених коштів, приватизація ПриватБанку не буде ефективною.

Читай у Google News!
Читай у Google News!