Die Welt: Коли йдеться про Східну Європу, в Берліні завжди спершу думають про росію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Пакт “Молотова-Ріббентропа“, який було підписано 23 серпня 1939 року, розв’язав руки нацистському режиму на шляху до війни на знищення із Польщею, а СРСР отримав “зелене світло” на захоплення східної частини тодішньої Польщі, а також трьох країн Балтії, пише Die Welt, додаючи, що у Німеччині люди навіть з хорошою історичною освітою мало знають про цю дату.

Водночас, кожен раз, коли йдеться про події в Східній Європі, у Берліні думають: “А як росія відреагує на це?”. Цей страх, що Москву можна спровокувати, змусив федеральний уряд торпедувати, ініційований США, вступ Грузії та України до НАТО через видачу їм ПДЧ у 2008 році.

кремль відреагував на ці запобіжні поступки вторгненням у Грузію 2008 року, анексією Криму у 2014-му і прихованим вторгненням на Схід України. Поблажливість, яка повинна була б сигналізувати Кремлю про готовність до співпраці, була сприйнята останнім як слабкість і запрошення до посилення агресії.

Після падіння нацистського режиму Сталін зберіг все, що захопив завдяки домовленостям із Гітлером. Але у ФРН розуміння того, наскільки сильно домовленості між диктаторами можуть впливати на сьогоднішній світ з роками зникло.

Відмінність у ставленні до 23 серпня на Заході й на Сході Європи демонструє, наскільки сильно історична пам’ять європейців може відрізнятися і впливати на важкий шлях об’єднання.

Як повідомлялось, Порошенко закликав надати Україні дорожню карту членства в НАТО.

Читай у Google News!