Десята частина скарг на порушення мовного закону стосується посадовців – омбудсмен

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
rada 3

Незважаючи на численні атаки на мовний закон, неодноразові спроби його скасувати чи здійснити ревізію окремих норм, закон діє і має підтримку переважної більшості суспільства. Про це написав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За словами мовного омбудсмена, після того, як 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 “мовного закону”, якою передбачений повний перехід сфери обслуговування на державну мову, надійшла велика кількість повідомлень від громадян про порушення їхніх прав на отримання інформації та послуг українською. “Проте вже зараз можемо констатувати, що ситуація значно стабілізувалася”, – наголосив уповноважений.

Водночас він відзначив, що у 2021 році, на 30-му році Незалежності, стабільно високою залишається кількість звернень громадян щодо порушення мовного законодавства посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування.

“Це практично десята частина від усієї кількості скарг. Неприпустимо, коли в умовах війни на Сході країни деякі посадовці ігнорують державну мову та підігрують агресорові”, – заявив Кремінь.

Читай у Google News! google news