Держсекретар США про “Північний потік – 2”: Ми не повинні їм це дозволити

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Санкції проти росії за застосування хімічної зброї у Солсбері були потужним сигналом, а Північний потік 2 має бути зупинений, тому що Британія та США мають бути єдиними і непохитними у відповідях на сучасні виклики з боку Китаю, росії та Ірану. Про це у середу, 8 травня, заявив держсекретар США Майк Помпео під час офіційного візиту до Сполученого Королівства, повідомляє Укрінформ.

“Ми вже проявили непохитність і єдність у політиці щодо росії. Після нападу із застосуванням хімічної зброї у Солсбері. Разом з нашими союзниками ми дали відсіч. Ми покарали росію важливими санкціями. Ми хотіли, щоб світ знав: використання хімічної зброї неприпустиме, і з ним такі нації, як наші, які поважають верховенство права, миритися не будуть”, – заявив він.

Помпео зазначив, що обидві країни – і США, і Британія – деколи стикаються з турбулентністю у внутрішніх справах. Проте це невід’ємна частина життя кожної демократичної країни. А щодо зовнішньої політики держсекретар наголосив, що “нинішній момент – точно не той, коли можна дозволити собі хитку позицію, радше навпаки”.

“Ми мусимо бути разом, аби відповідати на виклики нашого часу. Як державний секретар, я нині бачу набагато складніший світовий ландшафт, ніж той, який наші дві країни проходили у часи Холодної війни. Сьогодні нам протистоїть ісламський тероризм… Ми також стикаємося з відновленням протистояння глобальних гравців – Китаю, росії, Ірану”, – додав держсекретар.

Помпео пояснив, що особливі відносини Британії та США вкрай важливі у такі складні та загрозливі часи, і підтвердив, що США готові розвивати їх незалежно від подальшого розвитку ситуації з Brexit. Він окремо зупинився на загрозах з боку росії енергетичній незалежності Європи.

“Як і США, Британія усвідомлює, що росія хоче (втілити – ред.) Північний потік 2. Аби застосовувати енергетичну сферу як засіб тиску на Європу. Ми не повинні дозволити їм це зробити. Ми повинні продовжити наше тісне співробітництво з цього питання”, – наголосив він.

Раніше повідомлялося, що США пригрозили німецьким компаніям санкціями через “Північний потік-2”. Водночас лідерка німецької партії влади ХДС захищає проект.

Читай у Google News!