Депутат про люстрацію від Зеленського: Це чіткий план Кремля

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Нова люстрація від президента України Володимира Зеленського – це чіткий план Кремля, заявила ефірі “Прямого” депутат Ганна Гопко.

“Коли Верховна Рада ухвалила закон про тимчасові слідчі спеціальні комісії, він чомусь його не підписав, де серед багатьох процедур є, зокрема, і процедура імпічменту. Зокрема, якщо будуть факти державної зради і так далі. Чомусь такого немає. Натомість він вносить абсолютно сумнівну ініціативу. Я була тут у вас в ефірі і казала, що він не підпише закон про ТСК, хоча більшість експертів казали: ні, бо йому це потрібно, подивитесь, як він буде некрасиво виглядати. Він не підписав”, – наголосила Гопко.

За її словами, “ті, хто зараз говорять, що це просто політтехнологічна річ і перед виборами заробити бали – ні, я вважаю, що це не політтехнологічне”.

“Я вважаю, що це чіткий план Кремля. Для чого? Для того, щоб зараз починати сварити українців з українцями. Для того, щоб говорити, що всі, які прийшли після Майдану – це всі погані. Для того, щоб підживлювати, підігрівати ці настрої – що у нас нічого хорошого не відбулося. І щоб на цьому фоні зневіри людей взагалі у власну державу потім нав’язувати сценарій того, що люди обурюються, що люди готової будуть виходити на протест.

Тому що багато людей, які сьогодні відчули… І це не тільки депутати Верховної Ради чи кандидати, які підлягають під цей законопроект, а це ті, які дійсні військові, які втратили своїх синів чи дочок, яким в очі він не зможе подивитися і сказати: я вас люструю за те, що ви захищали державу”, – додала вона.

Гопко переконана, що дуже вигідно показати, що не було Революції гідності, не було Майдану, що це все був переворот, і треба почати кримінальні переслідування тих, хто розпочав цей “переворот”.

“Мені здається, що ті візити Бойка, Медведчука, які відбуваються зараз в Москву, у постійній координації зусиль, що буде далі, енергетичне… Тобто зараз план такий: руками українців, які будуть між собою дискутувати, хто взагалі підпадає під люстрацію чи не підпадає. Далі – не в конструктивний порядок… Що він би мав говорити? Він би мав зараз об’єднувати нас всіх, а не сварити політичний клас, без якого він потім не зможе багато речей забезпечити довкола тих якихось конструктивних питань порядку денного”, – повідомила Гопко.

Як відомо, на сайті парламенту опублікований текст законопроекту про очищення влади, анонсований президентом Володимиром Зеленським, який передбачає масову люстрацію представників влади за часів президентства Петра Порошенка.

Як повідомлялось, 12 липня під Офісом президента зібралися мітингувальники проти внесеного Зеленським проекту закону про люстрацію.

Читай у Google News!