Чиновники провалили підготовку до чергової хвилі пандемії – консультант Харківської обласної лікарні

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
пандемії

У Харкові медзаклади переповнені хворими на коронавірус. Та в департаменті охорони здоров’я зазначають – вільних ліжок вистачає. Медики ж стверджують – це поки що. Бо пацієнти тяжкі й потребують інтенсивної терапії. Нові кисневі траси та реанімаційне відділення в одній з опорних лікарень мали бути готові ще восени. Втім, роботи почалися тільки минулого місяця. Чому провалили підготовку до чергової хвилі коронавірусу, з’ясовувала журналістка “5-го” Оксана Нечепоренко.

На ранок понеділка у Харківській обласній інфекційній клінічній лікарні  було 292 пацієнти. Вони важкі і потребують кисню. “Показанням для госпіталізації є середні, середньо тяжкі та тяжкі випадки ковіду. Тобто майже всі ці пацієнти потребують оксигенотерапії. Але з часом їх стан може погіршуватись. А інколи люди надходять із сатурацією 50-70 до лікарні, отже їм концентратор не може допомогти”, – пояснив консультант Харківської обласної інфекційної клінічної лікарні Володимир Корсунов.

У медзакладі бракує кисневих точок. Напередодні Володимир Корсунов опублікував пост у Фейсбуці. Стверджує: чиновники провалили підготовку до чергової хвилі захворювання. Нова реанімація та кисневі траси у лікарні мали бути готові ще восени торік.

“Стосовно кисневих трас, наскільки мені відомо, були проблеми із фінансуванням. І в той час, коли був спад і хворих по лікарні було 130 – 140, а не 292, була така можливість провести кисневі магістралі по всіх відділеннях”, – зазначив консультант Харківської обласної інфекційної клінічної лікарні Володимир Корсунов.

Читай у Google News!