Чи причетний Шкарлет? У Нацкомісії з української мови заявили про блокування роботи

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
української мови

Представники Національної комісії зі стандартів державної мови повідомили про блокування роботи та усунення голови Орисі Демської.

7 лютого члени Нацкомісії Володимир Мозгунов, Наталія Мазур, Данута Мазурик, Олександр Мирончук і Юлія Чорнобров виступили за проведення позачергового засідання. Голова органу Орися Демська запропонувала провести його після належної підготовки, однак її заступник Мозгунов начебто відкрив засідання самовільно. Під час заходу вищезазначені особи усунули Демську й призначили Мозгунова головою комісії натомість.

“Перевищуючи свої повноваження, члени Комісії віддавали свідомо неправомірні накази щодо вчинення реєстраційних дій, виготовлення рішень Комісії та інші доручення працівникам апарату Комісії. Апогеєм цієї провокації стало сьогоднішнє засідання Комісії, яке мало відбутися відповідно до графіка. Засідання було зірвано і 3015 осіб не отримали свої сертифікати. Члени комісії — фігуранти подій цього тижня — вже практикували подібні дії на засіданні від 18 січня”, – йдеться в заяві.

З огляду на ситуацію Нацкомісія звернулася до Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Держбюро розслідувань і Нацполіціїі з проханням провести службове розслідування.

“Найбільш неприємним моментом у цій сумній історії про наругу над законністю є те, що Володимир Мозгунов публічно заявляв про причетність до цього міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Ми щиро сподіваємося, що це наклеп і провокація проти міністра”, – зазначено в заяві.

Як повідомлялось, студенти Києво-Могилянської академії вимагають відставки Шкарлета.

Читай у Google News!