Чи піде Зеленський з посади? Президент вже 7 разів програвав суди щодо законності своїх дій, два з них остаточно

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
піде Зеленський

Президент Зеленський від початку своєї каденції 7 разів програв у Верховному Суді України, який задовольнив позови проти голови держави й визнав його дії незаконними. У двох випадках рішення вже є остаточним, в інших Велика Палата Верховного Суду розглядає апеляцію з боку Зеленського, пише Данило Мокрик для bihus.info.

Першим позовом до Зеленського, який Верховний Суд задовольнив, був позов Володимира Горковенка – члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Його Зеленський у травні 2019 року спробував звільнити, скасувавши указ Петра Порошенка про його призначення.

Такі дії Зеленського Верховний Суд визнав незаконними у грудні 2019 року. Велика Палата Верховного Суду відмовила Зеленському у задоволенні апеляції в травні 2021 року. При цьому суд наголосив, що укази про призначення є індивідуальними актами одноразової дії і людину неможливо звільнити, просто скасувавши такий акт.

Верховний суд також визнав незаконним звільнення судді Конституційного Суду Олександра Тупицького, позбавлення народних депутатів Артура Герасимова, Володимира Ар’єва й Георгія Логвинського дипломатичних рангів, які їм присвоїв Порошенко за роботу в українській делегації в ПАРЄ.

Крім того, Верховний Суд став на бік Віктора Ващенка, визнавши бездіяльність президента протиправною і зобов’язав Зеленського розглянути звернення відповідно до Закону та задовольнив позов інваліда війни Віктора Ващенка проти президента, який не відповів особисто на його звернення.

Як відомо, одна з передвиборчих обіцянок Зеленського звучала так: “Якщо я колись в житті порушу закон – я піду сам”.

Читай у Google News!