Чорновол: Влада хоче відключити канал, який сповідує державні цінності

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Чинна влада намагається арештувати канал “Прямий”, щоб позбавити його можливості працювати або щоб транслювати через нього те, що потрібно їй.

Таку думку в ефірі висловила депутатка VIII скликання Тетяна Чорновол, повідомляє prm.ua.

“Насправді законодавство України дуже просто дає можливість арештувати, наприклад, якийсь завод в рамках якоїсь кримінальної справи. Причому це не означає, що цей завод перестане працювати, а просто він буде працювати не на того господаря, якому він належав. Формально він буде працювати на державу, а неформально він буде працювати на того, кому в користування віддадуть це арештоване майно. Тобто цей новий керуючий змінює менеджмент, змінює працівників, і все це продовжує працювати начебто для того, щоб приносити прибутки в український бюджет”, – пояснила вона.

Чорновол наголосила, що “Прямий” сповідує державні цінності, які є протилежними до цінностей теперішньої владної команди.

“Відбувається просто те, що той канал, який сповідує державні цінності, просто виключається, а на його місці починає працювати канал, який, зважаючи на іншу ситуацію в країні буде сповідувати антидержавні цінності, працювати на нинішню владу, користуватися всім цим майном… Це дуже реальний сценарій, який наполегливо вони реалізують. Я на маю на увазі Зеленського, якщо говорити своїми іменами. Але не тільки Зеленського. Тому що все-таки я тут дуже серйозно вбачаю руку Москви. Тому що всі справи проти Порошенка мають відвертий антидержавний характер. Всі справи абсолютно… Таке відчуття, що у нас ДБР, що при Трубі, що при Бабікові, – воно якийсь філіал ФСБ. І вони починають копати, наприклад, проти того самого Порошенка тільки там, де вигідно для держави росія для того, щоб зламати український супротив”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, за словами начальника слідчого відділу ДБР Олега Корецького, фактичне керівництво Державного бюро розслідувань в особі Олександра Бабікова чинило тиск на слідчих з метою арештувати “Прямий”.

Раніше повідомлялося, що телеканал “Прямий” отримав чергову вимогу слідчого надати копії всіх дозвільних документів, що були чинні не лише у 2017 році, а вже й за період з 1 січня 2017 по 18 березня 2020 року.

17 березня “Прямий” вже виконав Ухвалу Печерського районного суду міста Києва, відповідно до якої слідчі ДБР отримали копії необхідних документів телеканалу по даному кримінальному провадженні. При цьому в Ухвалі було зазначено, що кримінальне провадження порушено за ч. 2 ст.212 та ч. 2 ст. 366 КК України.

Наразі в обґрунтуванні вимоги вказано, що кримінальне провадження порушено уже за ч. 2 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками?!), ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем?!), ч. 3 ст. 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України?!), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Читай у Google News!