Чорновол про наміри звільнити Кличка: Для узурпатора влади дуже важливо мати під собою столицю

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Захоплення влади у столиці країни – необхідний елемент діяльності кожного узурпатора влади, заявила Тетяна Чорновол, коментуючи намір Офісу президента звільнити Віталія Кличка голови Київської міської державної адміністрації, повідомляє “Прямий”.

“Він намагається взяти всю повноту влади в цій країні. Але тут є один такий нюанс – дуже важливо для будь-якого узурпатора влади мати під собою столицю. Це дуже важливо. Янукович, утримуючи абсолютну владу по всій країні, він програв дуже швидко – він не утримався навіть і трьох років, тому що він не міг контролювати столицю. І тому я бачу, як розігрується цей сценарій узурпації влади в країні. Верховна Рада – і зразу ж почався наступ на столицю, треба підпорядкувати собі владу столиці.

Але це ще не все. Ви зауважте на дуже цікаві меседжі, які звучать зараз з вуст команди “Зе”. Перше – ви чуєте про перенос столиці. Це також важлива думка, яка крутиться, – зазначила Чорновол..

Вона також звернула увагу на перенесення Офісу президента з будівлі на вулиці Банковій у Києві на європейську площу, яка межує з Майданом Незалежності.

“Це безпосередньо близько до Майдану. А що це означає? Що зона Майдану – це фактично буде охоронна зона Адміністрації президента. І тому будь-які масові повстання на Майдані будуть фактично гаситися зразу в зародку – як просто охорона зони Адміністрації президента.

Тому я чітко бачу в усіх зараз речах, які закидаються суспільству, просто ідеальний сценарій по узурпації влади на багато-багато років, який намагаються закріпити. Тому що, якщо спиратися тільки на популярність – повірте, ця популярність дуже швидко мине. І навіть якщо зараз працювати тільки над Верховною Радою – тобто вже є більшість у Верховній Раді і більшість навіть буде в місцевих радах – це також надовго не може закріпити в українському суспільстві, яке є доволі свободолюбивим, узурпацію влади. Але тут робляться вже і такі кроки.

Давайте зробимо Адміністрацію президента там, щоб неможливо було збиратися людям на Майдані. Тобто всі ці дзвіночки дуже тривожно дзвенять. І я не думаю, що вони зароджуються в голові Зеленського. От геть не думаю. Я думаю, що цей сценарист куди потужніший. Я вважаю, що цим сценарієм займається ціле ФСБ росії”, – додала депутат.

Нагадаємо, сьогодні, 24 липня, глава Офісу президента України Андрій Богдан звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

За словами народного депутата Тетяни Чорновол, між мером Києва Віталієм Кличком і соратником Януковича Андрієм Портновим, який має відчутний вплив на оточення Володимира Зеленського, існує давній персональний конфлікт.

Як повідомлялося, на думку політолога Андрія Смолія, поява у Верховній Раді монокоаліції в обличчі партії “Слуга народу” є загрозою для української демократії.

Читай у Google News!