Чеська журналістка: Думати, що ми можемо змінити суспільну думку в росії – це цілковита дурниця

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
суспільну думку

Очікувати змін в російському суспільстві безнадійно, на цьому наголосила чеська журналістка, військова кореспондентка й експерт із питань Східної Європи Петра Прохазкова в інтервінтерв’ю для zbruc.eu.

“Очікувати цих змін зсередини (російського) суспільства – це, як на мене, безнадійна справа. Велетенська держава і мільйони людей по всій країні розкидані. Знаєш, це нас у школі ще вчили про якийсь «робочий клас», який там щось вирішував. Цього ж ніколи не було, суспільство там ніколи не вирішувало. Це ілюзія. Там завжди ухвалювала рішення невеличка група людей. І саме тепер ось така маленька група знову повинна прийняти якесь рішення”, – сказала Прохазкова.

Вона підкреслила, що чекати на зміни в російському суспільстві є марною справою.

“Мати таке уявлення, що ми тут щось зробимо, якось на них повпливаємо і змінимо суспільну думку в росії – це цілковита дурниця. Єдиний варіант, який мені видається вірогідним, – це якийсь переворот, якийсь путч. Власне, щиро кажучи, та байдуже, що вже буде з самою росією – лиш би вона не загрожувала навколишньому світові”, – зауважила журналістка.

Вона наголосила, що на від об’єднаного українського народу російське суспільство перебуває в тотальному занепаді.

“Єдине, що тримає і поєднує зараз російське суспільство, – це оті огидні, практично фашистські ідеї, весь цей пропагандистський етос”, – підкреслила вона.

Журналістка зауважила, що коли під час російсько-чеченської війни в росіяни ще могли отримувати правдиву інформацію з медіа, то зараз – ні.

“Якщо порівнювати війну в Чечні й війну в Україні: у 1990-х відбувалися жахливі речі – вони знищили велетенське місто, килимові бомбардування, мародерство на кожному кроці. Але ми всі про це знали – тоді були вільні ЗМІ, російське телебачення НТВ показувало це все «на живо»…І росіяни це все бачили по телевізору. І це в росіян викликало бодай отой емоційний спротив. А зараз вони цього не бачать навіть”, – сказала вона.

Військова кореспондентка наголосила на тому, що російські журналісти є співучасники злочинів, які зараз відбуваються в Україні.

“Іноді я намагаюся з ними (журналістами з рф) якось комунікувати. Дивись, ось декілька днів тому в них був день журналіста, чи щось таке. І вони там в чаті вітаються, святкують. Я їм в цей чат написала: мовляв, народ, а що ви святкуєте, шановні колеги? Ми тут в Україні, тут фронт, тут літають ваші ракети. І нічого, нульова реакція… Я ще їм написала: може, ви вип’єте за тих колег-журналістів, які вже загинули в Україні? Тут загинуло понад 20 журналістів. У відповідь – мовчанка. Порожнеча”, – резюмувала Прохазкова.

Читай у Google News!