Центр досліджень армії: 2019 рік став провальним для оборонного замовлення

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

2019 рік став провальним у питанні реалізації державного оборонного замовлення. Про це на круглому столі щодо української армії сказав директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, передає Цензор.

“Перше – Збройні сили втратили ще один рік. Друге – майбутнє української армії є все ще галуззю невизначених рішень, і на тлі цього ми бачимо домінуючу кількість розмов про зближення з НАТО. 2019 – це безпрецедентний рік провалу державного оборонного замовлення”, – сказав він.

За словами Бадрака, такої кризи, такого колапсу ще не було ніколи від початку російсько-української війни. “За неофіційними даними, кілька мільярдів гривень не будуть витрачені на ті ключові напрямки, які визначали розвиток українського війська. Наприклад, по лінії Генерального штабу не витрачено майже половину з 4,5 млрд гривень, які пропонувалося на цей рік. Найбільш провальні статті стосуються ремонту озброєнь, військової техніки, забезпечення живучості, забезпечення засобами зв’язку, засобами автоматизації та навіть такої чутливої сфери як охорона військових об’єктів”, – наголошує

Також він повідомив, що не менш негативна картина спостерігається за статтями із закупівлі озброєнь, військової техніки та дослідно-конструкторських робіт. “Щодо закупівель маємо “яму” в 42% невитрачених ресурсів. За сферою розробок, тобто науково-дослідних і конструкторських робіт, є ще більша “яма” – 47%. Йдеться про втілення нових технологій в оборонній сфері”, – пояснив Бадрак.

Причиною неосвоєності коштів, на думку експерта, є побоювання військового керівництва, що гроші можуть бути витрачені не за призначенням, а по-друге, бажання зробити аудит.

Як повідомлялось, КБ Морозова вимушено переводить колектив на дводенний робочий тиждень.

Читай у Google News!