Bihus.Info вчергове звинуватили у брехні. Коболєв і Зеркаль спростували фейки щодо газових переговорів у 2014

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
bihus

Учасники “газових переговорів” 2014 року із росією з боку України спростували фейки журналістів Bihus.Info щодо та званих “плівок Медведчука” та нібито поступок російській стороні під час підписання газової угоди. Про переговори семирічної давнини розповіли колишній голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв, ексзаступник міністра енергетики Ігор Діденко та колишня заступниця голови МЗС Лана Зеркаль в інтерв’ю lb.ua.

Як відомо, журналісти Bihus.Info заявили, що в “газових переговорах” нібито “непублічно був задіяний Медведчук”. Також в Bihus.Info поширили фейк, що нібито “два президенти (України та росії – УТ) за посередництва Медведчука погодили, що українська делегація не буде висувати радикальних вимог щодо певних нюансів контракту”.

Ігор Діденко спростував твердження журналістів і наголосив, що українська влада під час газових переговорів 2014 року демонструвала “послідовну державну позицію”. Він нагадав що 14 червня 2014 року переговори проходили в Києві, і там українська сторона не прийняла позицію росіян.

Учасники інтерв’ю також спростували твердження Bihus.info, що за результатами тристоронніх газових переговорів у Брюсселі українська сторона нібито поступилася “радикальною пропозицією”.

Андрій Коболєв нагадав, що українська делегація хотіла, “щоб не росіяни нам пообіцяли або підписали [нові домовленості – УТ], а європейці” [що дало б Україні додаткові гарантії виконання угод].

Він додав, що за результатами переговорів вдалося досягнути виконання кількох важливих завдань:

1) Перше – “забезпечити, щоб не було нової газової кризи”. Його було виконано, завдяки, в тому числі тристоронньому протоколу між Україною-Євросоюзом-рф.

2) Друге – відмова від “російської газової голки”.

Коболєв також зауважив, що “з точки зору тактики, для росіян дуже велика поразка і дуже велика перемога для нас, що, отримавши доступ до реверсу, ми повністю злізли з російської газової голки і зробили себе незалежними в цьому аспекті”.

“Я не згоден з інтерпретацією Бігуса. “Нафтогаз” і “Газпром” підписали додаткову угоду №33, в якій було зафіксовано цілу низку важливих параметрів. Ця угода дозволила нам зберегти позицію для Стокгольмського арбітражу і стартувати з найнижчої точки ціни [268,5 доларів] при цьому не визнати нашу згоду з ціною, на якій наполягала російська сторона – близько 500 доларів. І це одна з важливих поступок, на яку пішла російська сторона саме в контракті між “Нафтогазом” і “Газпромом”.

Лана Зеркаль, своєю чергою, заявила, що Медведчук і росіяни загалом тоді не розуміли, який протокол було підписано (тим самим вона прокоментувала заяву Bihus.info, що Медведчук і росіяни “сміялися з того, що Україна погодилася на гарантії, які їй по суті нічого не гарантували”).

“Переслухавши повну версію [плівок Медведчука – УТ], можу сказати, що на той момент ні росіяни, ні Медведчук взагалі не зрозуміли, який протокол ми підписали. Не зрозуміли, що це і є міжурядовий обов’язковий документ. Медведчук прокоментував його як двосторонній документ між нами і європейцями. Для росіян це була ситуація, яка начебто не програш, але і не виграш. І подавалася вона так, ніби ми в черговий раз нічого не добилися. А ми добилися всього, чого хотіли”, – наголосила вона. Зеркаль також заперечила інформацію від Bihus.info про те, що п’ятий президент Петро Порошенко нібито “уповноважував на щось Медведчука”. Зеркаль наголосила, що в неї  “не було ніколи – ні тоді, ні зараз – такого відчуття”.

Читай у Google News! google news