Арахамія організував схему електроенергії з Білорусі через ‘компанію-прокладку’ – ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Після зняття мораторію на експорт електроенергії з Білорусі в Україну постачати струм почали через приватну фірму “ТЕТ груп”, ‘компанію-прокладку’, пов’язану з головою фракції “Слуга народу” Давидом Арахамією й організатором схем ЄДАПС Юрієм Сидоренком. Про це йдеться у розслідуванні rbc.ua, передає prm.ua.

Як з’ясувалось, “ТЕТ груп” Віталія Бутенка й еміратська фірма-“прокладка” отримали унікальні умови як від білоруського режиму, так і в Україні.

На першому листопадовому аукціоні з купівлі білоруської електроенергії були 16 компаній, серед яких — “Енергоатом” й “ЕРУ Трейдінг”. Однак несподівано лише “ТЕТ Груп” отримала дозвіл на імпорт, хоча ніколи раніше не закуповувала електроенергію за кордоном. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Так, під час аукціону 4 листопада “ТЕТ груп” викупила 500 МВт з 900 МВт НЕК “Укренерго”, про що йдеться в “ЕнергоРеформі”. Та ж компанія отримала потужності 29 листопада, зазначають в “Укренерго”.

До слова, “ТЕТ Груп” закупила струм за зниженою ціною — лише за 0,02 грн. Так вийшло внаслідок відмови Білорусі працювати з компанією “Енергоатом”, яка отримала більшість потужностей на аукціоні. Розслідувачі припускають, що “ТЕТ Груп” завчасно знала про те, що державна компанія не отримає дозвіл на імпорт і невикористану електроенергію продаватимуть за зниженими цінами.

Згодом у соцмережах і в інтернет-виданнях оприлюднили документ, згідно з яким “ТЕТ Груп” закуповує білоруську електроенергію через компанію Vector Energy Innovation, яка є переродженою ЄДАПС скандального Юрія Сидоренка.

Так, “Біленерго” продає потужності за 59 доларів за мВт*годину, українська компанія закуповує вже за 100 доларів, а на ринок вони надходять за близько 107-120 доларів. 41% маржі отримує Vector Energy Innovation, за якою, ймовірно, стоїть також Юрій Сидоренко.

Варто зазначити, що на заходах компанії Сидоренка почав з’являтися голова фракції “слуг” Давид Арахамія. Саме він посприяв виходу Industrial Innovation Group на український ринок 2019 року. Можливо, він і допоміг “ТЕТ Груп” практично одноосібно придбати білоруські потужності.

Треба сказати, що на різниці в тарифах заробляють близько 390 мільйонів доларів на рік, які ділять між українськими й білоруськими політиками.

Читай у Google News!