Amazon інвестує ₴11,2 мільярда в будівництво технопарку в Енергодарі

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Найдорожча в світі компанія Amazon збирається інвестувати 11,2 мільярда гривень у будівництво суперсучасного технологічного парку в місті Енергодар (Запорізька обл.). Всі дозвільні документи вже готові, а тому будівництво може розпочатися вже в жовтні 2019 року, повідомляє InVenture.

Передбачається, що проект буде реалізований в п’ять етапів, а загальний обсяг прямих інвестицій становитиме 11,2 млрд. грн. Завдяки технопарку буде створено близько 2 тис. легальних і високооплачуваних робочих місць. Розмір податкових відрахувань до бюджету від діяльності підприємства перевищить 1 млрд. грн. на рік.

Американська компанія Amazon, яка є інвестором проекту в Енергодарі, буде діяти через свого представника “Дайналайн Констракшн”.

Технопарк буде побудований в промисловій зоні міста і буде являти собою центр обробки даних. Парк об’єднає комплекс з 18 будинків, в тому числі дата-центр, де будуть зберігатися дані, адміністративні будівлі, агрокомплекс і вертолітний майданчик. В процесі будівництва будуть використовуватися матеріали українських виробників.

Переговори щодо будівництва технопарку тривали протягом майже 5 років. З цією метою в минулому році Енергодар став учасником проекту “Мери за економічне зростання”, який впроваджується в Україні Європейським союзом. Цей проект, а також сприяння уряду і наявність великих енергетичних потужностей і низької вартості електроенергії в Енергодарі, допомогли залучити Amazon до будівництва сучасного центру обробки інформації у місті. Першу чергу проекту планується запустити ще до кінця 2019 року.

Раніше повідомлялося, що бізнес погіршив оцінку інвестпривабливості України.

Читай у Google News!