Активіста, який захищав права уйгурів, можуть депортувати в Китай – правозахисники

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
уйгурів

Йілісена Айеркена затримали прикордонники в Словаччині і передали його Україні. Завтра суд повинен розглянути питання його депортації назад в Китай. На батьківщині молоду людину чекає смерть, пише координатор Українського центру вільного Гонконгу Артур Харитонов.

“Хлопець написав заяву про отримання політичного притулку в Україні. Однак, враховуючи корумповану практику уряду, шукачі захисту в українського суспільства з вищезазначеного регіону зазвичай цинічно депортуються дрібними функціонерами до таборів смерті”, – зазначив Харитонов.

Зараз активіст перебуває в СІЗО в Чопі. Не допустити його депортації в Китай закликають правозахисники з Великої Британії і США.

“Якщо Україна, яка відкликала підпис з канадського документа в Раді з прав людини ООН та де-факто підтримала злочини проти людства та знищення уйгурського народу, відправить людину на вірну смерть у Східний Туркестан, – це стане останнім цвяхом у імідж України як демократичної, європейської та правової держави”, – додав Харитонов.

Читай у Google News!