58% українців вважають російську мову неважливою – КМІС

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
російську мову

У грудні 2022 року більшість українців не вважають російську мову важливою. Натомість українську мову вважає неважливою тільки 1% респондентів. Про це свідчать дані опитування КМІС.

“Головне, що змінилося за ці вісім років [і особливо за останні десять місяців] – це різке збільшення частки людей, які вважають російську мову взагалі неважливою: нині їх аж 58%, тоді як 2014-го було 9%. Прикметно, що так уважають навіть 46% мешканців півдня та сходу й 35% людей, які самі спілкуються переважно російською”, – йдеться у опитуванні.

У грудні 2022-го 41% респондентів сказали, що спілкуються тільки українською мовою, ще 17% – “у більшості ситуацій” українською, натомість тільки російською говорять 6%, а переважно російською – 9% [ще 24% сказали, що вживають обидві мови “рівною мірою”].

Порівняно з 2017-м частка повних і переважних україномовців збільшилася на 8%, а частка російськомовців зменшилася аж на 11%. Щодо регіонального розподілу, то навіть на сході та півдні, українською тепер спілкуються не менше, ніж російською [29% проти 27%]. 

Читай у Google News!