“Слугу” Тищенка звинуватили у спробі незаконної приватизації Усть-Дунайського порту

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Приватизація порту Усть-Дунайськ у місті Вилкове може відбуватись в інтересах стивідорної компанії, пов’язаної з народним депутатом від “Слуги народу” Миколою Тищенком. Про це заявив директор ДП “МТП Усть-Дунайськ” Юрій Мартинюк, передає delo.ua.

“По-перше, півтора року тому ЗТК рейдерським шляхом захопив наш склад, тобто майно державного підприємства. Нічого нам не сплачує за зберігання вантажів. На сьогодні борг перевищує 2 млн гривень. По-друге, всі інші оператори сплачують порту за використання державної інфраструктури 0,5 долара за тонну вантажу. Це дуже невисока ставка. В порту Ізмаїл стивідори сплачують 3 долари з тонни. ЗТК вирішив, що вони можуть сплачувати нашому порту лише 0,05 долара, тобто 5 центів з тонни. В десять разів менше, аніж всі інші! Одночасно заробляючи 18 доларів на тонні зерна. Ви можете відновити під’їзні шляхи, які знищують їхні зерновози, за 5 центів? Це неможливо”, – розповів Мартинюк.

При цьому він нагадав, що 2022 року при комітеті ВР з питань транспорту та інфраструктури Тищенко створив власну робочу групу, яка займається “перевіркою морегосподарського комплексу”.

Натомість на початку листопада члени групи навідались в Усть-Дунайськ, а вже 31 грудня Тищенко у написав, що він ініціював звільнення керівника порту “за корупцію”. В порту вважають, що це пов’язано з намаганням депутата повністю захопити порт та не сплачувати заборгованість перед державним підприємством.

Крім того, за словами Мартинюка, стивідорна компанія ЗТК не приховує зв’язку з Тищенком. “Прямим текстом тобі кажуть: ми працюємо від цієї людини, ти хоч розумієш, на кого ти рипаєшся?” сказав Мартинюк.

Читай у Google News!