2 млрд на телемарафон. В “Євросолідарності” закликали припинити маніпуляції з бюджетом-2023

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
ТСН вражає упередженістю

Народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” заявили про незаконне фінансування телемарафону “Єдині новини” та російськомовного телеканалу FREEДОМ – на суму 1,94 мільярда гривень у Держбюджеті на 2023 рік, який готується до другого читання.

Як наголосила співголова фракції  Ірина Геращенко, Цей бюджет сфальсифіковано! “Парламент збив поправку про виділення коштів на так званий марафон. Але дивним чином мільярди на пропагандистську машину повернулися. В бюджеті, де немає коштів на підняття пенсій і соціальних виплат, який повністю залежить від зовнішніх запозичень, закладають щедре фінансування олігархічних каналів і російськомовного ТБ. Це фальсифікація і злочин. Повне обнулення парламенту і неповага до законодавчого органу”, – зауважила Геращенко.

“Такого брутального зухвальства влади не могла собі уявити. Не пригадую, щоб якісь уряди настільки відверто зневажили і нівелювали рішення парламенту України”, – зауважує Голова Комітету з питань інтеграції України  ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Народна депутатка Марія Іонова зазначає: “Уряд урочисто відзвітував, що підготував проєкт Держбюджету 2023 з урахуванням правок народних депутатів і що прем’єр розраховує на швидке голосування в парламенті. Тільки питання – чому маніпуляції та обман називають ‘врахуванням правок’?”. “Нагадую, що держбюджет 2023 передбачає інфляцію на рівні 28-30% і повністю залежить від зовнішніх запозичень! Україна не може собі дозволити таку розкіш! Чи літню форму для ЗСУ також будемо збирати по всьому світу?”, – зауважує Іонова.

Народний депутат Микола Княжицький наголошує, що виділені кошти на олігархічні телеканали – це плата за їхню лояльність до влади. “Вони, прикриваючись війною, вимкнули разом з владою з ефіру інших, пообіцявши владі її не критикувати. За це попросили гроші з бюджету. Парламент не проголосував за цю правку”, – наголосив Княжицький.

“Вони крадуть їх в української армії і громадян, які сидять зараз без світла, води і зв‘язку. Краще б купили зброю і енергообладнання”, – вважає народний депутат.

Читай у Google News!