У новому бюджеті видатки на культуру та мистецтво зменшено на 39% порівняно з 2021 – Княжицький

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
бюджет

Я згадую постійно виступ Зеленського на врученні Шевченківської премії. Це він розповідав про Черчилля, який запитував: навіщо воюємо, якщо не фінансуємо культуру? Сьогодні культуру не хоче фінансувати уряд Зеленського, пише народний депутат від “Європейської Солідарності” Микола Княжицький.

бюджет

Проєкт Держбюджету як і в попередні роки передбачає реальне зменшення видатків на культуру і мистецтво. Зокрема, у зведеному бюджеті України на 2023 рік видатки на культуру та мистецтво зменшено фактично на -39,43% порівняно з 2021 роком (передбачені видатки на культуру в бюджеті 2022 року скорочені урядом в умовах війни).

Тенденція недофінансування сфери культури зберігається сталою. Найбільше скорочення видатків відбулося по таким програмах:

  • Фінансова підтримка закладів культури і мистецтва – скорочення на 67% у порівнянні з 2023 роком
  • Державне агентство з питань кіно – скорочення на 81,2% у порівнянні з 2021 роком

При цьому видатки на державну підтримку кінематографії знизили на 85,5%. Якщо у 2021 згідно даних касового виконання Держкіно отримало на державну підтримку кінематографії 587 273,80 тис. грн, то проектом Держбюджету 2023 передбачено лише 85 050,00 тис. грн.

Водночас, попри це видатки на керівництво і управління у сфері кінематографії збільшено практично на 20%. Зменшено на майже 25 % видатки на культуру. Майже на 90 % скорочено програму УКФ, в проєкті Держбюджету 2023 передбачено всього 56,7 млн грн, що недостатньо для проведення будь-яких конкурсів, фактично закладено тільки фінансування утримання самої інституції. Здійснення заходів у сфері захисту національного інформаційного простору зменшено на 30%.

Загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин скорочено на 79% (передбачено фінансування лише в розмірі 50 млн).

На 88,8% зменшено фінансування Українського інституту книги, підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі. Передбачене фінансування в 12,9 млн не дозволить не те, що здійснювати діяльність, а й утримувати саму установу. Видатки Українського інституту національної пам’яті скорочено на 20 % (передбачено всього 54 млн., що і в попередні роки було недостатнім).

Видатки на уповноваженого із захисту державної мови скорочено на 14% і передбачено всього лише 17 млн.
На 20% зменшено фінансування НСТУ. При цьому збільшено видатки на:

  • Утримання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (на 3 % порівняно з 2021 роком)
  • Видатки Мінкульту за програмою виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення збільшено на 231% і передбачено фінансування в розмірі 534,9 млн грн.

Тобто влада хоче і далі фінансувати пропаганду устами депутатів ОПЗЖ і вбиває культуру, яка надихає фронт і націю. Спробую вимагати на комітеті ВР змін до цього антиукраїнського бюджету.

Читай у Google News!