ЗСУ не отримають “Нептун” в 2021

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
ЗСУ не отримають "Нептун" в 2021 1

Міноборони опублікувало детальну бюджетну програму, в якій закріплено орієнтовні строки та обсяги постачання озброєння та військової техніки. Загалом на нову зброю для війська буде витрачено понад 22,7 млрд грн, пише defence-ua.com.

Відповідно до цієї програми комплекс берегової оборони РК-360МЦ “Нептун” в цьому році поставлений до війська не буде. Хоча раніше мова йшла про його постачання у 2021 році.

“Постачання протикорабельного комплексу “Нептун” передбачено у наступних бюджетних періодах. Коштуватиме він 720 млн грн”, – з посиланням на наказ повідомляють Ukrainian Military Pages.

З боку Defense Express зазначимо, що раніше у ДККБ “Луч” заявили, що технологічний цикл виготовлення комплексу складає від 9 до 12 місяців. До цього періоду необхідно додати і приймальні випробування, які також займають певний час.

Крім того, зараз мова йде про перенесення комплексу “Нептун” на іншу колісну платформу через банкрутство “КрАЗ”. А інтеграція бойової частини на нове шасі також потребує певного часу та проведення випробувань.

Щобільше, враховуючи те, що договір між ДККБ “Луч” та Міноборони був укладений в останні дні 2020 року, залишається питання початку виділення коштів, з часу отримання яких підприємство зможе розпочати роботу.

Таким чином, враховуючи технологічний цикл виробництва та інтеграцію на нове шасі, а також їх випробування, перший дивізіон “Нептуна”, цілком логічно, буде отримано військами не раніше ніж через рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket