Зменшення витрат на ремонт електромереж для зниження тарифу ставить під загрозу роботу енергосистеми – Розумні електромережі України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
energy power lines

Запропонований Міністерством енергетики механізм пільгового тарифу на електроенергію незаконний і поставить під загрозу функціонування електромереж. Про це йдеться в листі громадської спілки “Розумні електромережі України”.

“Наслідками прийняття даного проєкту постанови стане призупинення більшості інвестиційних проєктів, розпочатих у 2021 році, і їх суттєве зменшення в майбутньому”, – сказано в листі союзу.

У союзі обленерго попередили, що проект постанови грубо порушує закони “Про ринок електричної енергії і” Про захист економічної конкуренції “і не може бути прийнятий у запропонованій редакції. Діяльність обленерго в разі введення цього механізму, буде збитковою і фінансово незбалансованої, вважають в організації.

Там відзначили, що в структурі тарифів обленерго, які встановлюються НКРЕКУ, відсутні джерела для компенсації виробникам електроенергії. В асоціації попередили, що в разі прийняття урядом свідомо незаконного рішення, ремонти і оновлення ліній передачі та обладнання стануть неможливими, що призведе до масових аварій в мережах.

Як повідомляє censor.net, 2 серпня з’явилася інформація, що Кабмін планує знизити тарифи на електроенергію для населення коштом зниження витрат на ремонти обладнання та лінії електропередачі, 70% яких і так знаходяться в аварійному стані.

Читай у Google News! google news