Зловмиснику, який намагався продати секретні оборонні розробки за $2 млн, оголосили підозру

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
оборонні розробки

Контррозвідка СБУ не допустила витоку за межі України розробок вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Зловмисника, який намагався продати секретну проектну документацію у сфері військового кораблебудування, співробітники СБУ викрили у червні цього року.

Після тривалих та об’ємних досліджень великого масиву інформації експерти з питань державної таємниці Міністерства оборони України підтвердили, що вказані матеріали містять відомості, що становлять державну таємницю. Її витік може завдати шкоди обороноздатності країни, економічним та інформаційним інтересам держави.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Уже зараз встановлено, що відомості з обмеженим доступом мешканець Миколаєва, який раніше працював на одному з вітчизняних оборонних підприємств, оцінив у $2 млн. Обманом зловмисник отримав від свого колишнього колеги важливу частину проекту, до роботи над яким останній був безпосередньо залучений.

У ході проведення спецоперації контррозвідники задокументували одержання кількох «авансів» від іноземців у розмірі $7 тис. Співробітники СБУ викрили зловмисника під час передачі $243 тис. за вказану частину оборонних відомостей.

Читай у Google News!
Читай у Google News!