Зеленський ветував закон про держфінансування “Пласту”, в партії “ЄС” відреагували

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Партія “Європейська солідарність розкритикувала рішення Президента Володимира Зеленського накласти вето на закон про державне фінансування Пласту, йдеться в заяві “Європейської Солідарності”, що розміщена на сторінці партії у Facebook.

“Президент Володимир Зеленський знехтував історичним шансом увійти в історію як перший глава Української держави, який відкрив би державну підтримку організації, яка понад сторіччя допомагає Україні. Заперечивши закон про фінансування Пласту, він зробив свій вибір”, – зазначається в заяві.

У партії нагадали, що Пласт був заснований ще на початку минулого сторіччя, пережив не одного президента і не один окупаційний режим, його діяльність не припинялася і під час двох світових воєн, і під час репресій комуністів. “Європейська солідарність” планує знову запропонувати фінансування Пласту у Державному бюджеті на 2020 рік. 

Пізніше Зеленський назвав причиною ветування закону про державне визнання Пласту “визначення Пласту – національної скаутської організації України – як єдиної в Україні скаутської громадської організації”.

Водночас, в законі “Про державне визнання і підтримку Пласту – національної скаутської організації України”, розміщеному на сайті парламенту, йдеться про те, що “Пласт – єдина в Україні Національна скаутська організація, що діє на всій території України“.

Крім того, на думку Зеленського, положення закону щодо механізмів державної підтримки Пласту не узгоджуються з частиною другою статті 95 Конституції, за якою виключно законом про державний бюджет визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Але в тексті законопроекту йдеться про те, що “Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають фінансову підтримку діяльності Пласту в межах повноважень, визначених Законом“.

Читай у Google News!