Заборгованість перед військовослужбовцями за період січень-травень зросла до ₴1 млрд

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Заборгованість

Станом на травень 2021 року заборгованість виплат перед військовослужбовцями за період січень-травень зросла втричі та становить 950 мільйонів гривень, повідомляє видання mil.co.ua.

Зазначається, що редакція отримала офіційний документ, який датовано 20 травня 2021 року. У редакції пояснили, що це була доповідь начальнику Генштабу, в якій посадова особа характеризує ситуацію з виплатами додаткових видів грошового забезпечення як критичну.

“Доповідаю, що в Збройних силах України сталася критична ситуація з виплати додаткових видів грошового забезпечення … що спричиняє напруження в військових колективах та сім’ях військовослужбовців”, – йдеться в повідомленні.

“Військовий кур’єр” зауважив, що згідно з цією доповіддю заборгованість становила на 1 січня 350 800 000 млн грн, а на 15 травня вже 950 млн грн, тобто зросла майже втричі.

Водночас у виданні підкреслили, що Генштаб та Командування ЗСУ відповідно до цього документа намагаються розв’язувати проблему, але розпорядником коштів є Міноборони.

“Що ж робить Міністерство оборони? – Воно “вживає заходів щодо збалансованого наближення бюджетних асигнувань” і виділяє на погашення заборгованості лише 322 млн грн з потрібних 940. Саме так зазначено в листі вих. номер 220/3341 від 20.05.2021… На тлі нещодавніх скандальних публікацій про те, як МО намагається погодити через профільний комітет Верховної ради закупівлю люксових лімузинів та совкових краваток і сорочок для параду на суму що, мабуть, перевищує сто мільйонів гривень, такий атракціон великої щирості видається просто цинічним”, – підкреслює редакція “Військового кур’єру”.

Зазначається, що видання вже спрямувало декілька запитів на адресу Міністерства оборони щодо виплат військовослужбовцям, проте досі не отримали жодної відповіді.

Читай у Google News!