WP: У Сирії та Україні Трамп робить росію “знову великою”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Чого хоче президент росії Володимир путін від свого американського колеги? Когось, хто корумпуватиме і дискредитуватиме Американську демократію, відштовхуватиме союзників та дозволятиме росії робити все, що заманеться, за кордоном, пише Макс Бут для The Washington Post.

Президент Трамп, який був обраний з російською допомогою, дає путіну більше, ніж той міг побажати. Ми і досі не знаємо напевно, чому Трамп поводиться саме так, але наслідки його президенства очевидні: Трамп ставить США на коліна і робить росію великою знову.

Донедавна найбільш ефективною відповіддю захисників Трампа був факт, що під сильним тиском Конгресу він схвалив передачу летальної військової допомоги Україні на тлі її битви проти російських сил. Але цей аргумент вже не працює, тому що Трамп заблокував цю допомогу, щоб змусити Київ копати бруд на колишнього віце-президента Джо Байдена, а також виправдати втручання росії в американські вибори у 2016 році [Трамп і зараз називає втручання росії вигадкою].

Допомога на майже 400 мільйонів доларів була передана лише після того, як Конгрес і ЗМІ почали бити на сполох.

Трамп робить іншу велику послугу путіну в Сирії, відкликавши війська США. Російські військові зайняли американські бази й проводять спільні патрулювання з турецькою армією, в яких донедавна брали участь американські солдати. Доля Сирії вирішується тепер не у Вашингтоні, а в Сочі, на улюбленому курорті путіна на узбережжі Чорного моря.

Трамп віддав росії те, чого вона прагнула десятиліттями – провідну роль на Близькому Сході, що стало найбільшим геополітичним зсувом в регіоні з 1972 року.

Читай у Google News!