Випробування зброї. росія зробила космос полем бойових дій – Міноборони США

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
space satellite

росія випробувала протисупутникову ракету прямого перехоплення (DA-ASAT), повідомили у Міністерстві оборони США. У Пентагоні вважають, що такі дії рф створюють загрозу для США та інших країн.

Командувач Космічним командуванням США Джеймс Дікінсон підкреслив, що росія продовжує озброювати космічний простір попри те, що запевняє, що працює над збереженням миру в космосі.

“росія зробила космос областю ведення бойових дій, випробувавши космічну та наземну зброю, призначену для націлювання та знищення супутників”, — наголосив він.

З його слів, нові види російських протисупутникових ракет можуть базуватися як на землі, так і в космосі. У Міноборони США підкреслили, що росія продемонструвала два типи космічної зброї.

Перший — це система DA-ASAT, здатна знищувати супутники на низькій орбіті Землі. Цю систему росія вже неодноразово тестувала. Другий тип космічної зброї — орбітальна протисупутникова система АСАТ. Її росіяни тестували у 2017 та 2020 роках. 

У американському відомстві зауважили, що використання такої зброї призведе до того, що супутник розколеться на тисячі уламків. Це призведе до засмічення космосу та може пошкодити вцілілі апарати.

Раніше повідомлялося, що Національна розвідка США звинуватила росію у “провокативній поведінці” у космосі.

Читай у Google News!