Вибух на складах боєприпасів у Чехії був організований російськими агентами для зриву постачання зброї в Україну – чеські ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
складах боєприпасів

Вибух на складах боєприпасів у Чехії був, ймовірно, організований російськими агентами для зриву постачання зброї – зокрема, і до України. До такого висновку дійшли чеські ЗМІ –  IrozhlasRespectNovinky та видання SZ, передає 5.ua.

Йдеться про вибух, що стався 16 жовтня 2014-го на складах озброєння в районі Врбетіце у Моравії. Він призвів до численних руйнувань і загибелі двох людей. Проте лише тепер слідство з’ясувало причини тих події.

За версією слідства, вибухівка мала здетонувати під час транспортування зброї, яку для України закупив болгарський торговець Еміліан Ґебрев. Проте вибухівка спрацювала раніше.

Сам Ґебрев у 2015 році також став об’єктом атаки російських агентів – двічі труїли тим же “Новічком”. Крім того, намір Кремля зірвати постачання зброї міг бути націлений ще й на Сирію – компанія Гебрева постачала зброю також сирійським антиурядовим групам.

Як повідомляється, напередодні ввечері під час термінового брифінгу чеський уряд звинуватив росію в організації диверсії. Прага вирішила вислати 18 російських дипломатів, яких підозрюють в причетності.

Читай у Google News!