ВР ухвалила закон про штрафи за порушення умов карантину

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби [Covid-19]». Відповідне рішення підтримало 344 народні депутати, повідомляє Укрінформ.

Встановлюється адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації [карантину] особою, яка може бути інфікована коронавірусом, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Зокрема, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених зокрема законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями тягне за собою накладення штрафу на громадян у сумі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян [від 17 тис до 34 тиc грн], на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч НМДГ [від 34 тис до 170 тис грн].

Читай у Google News!