Ворог вичерпав основні оперативні резерви – Генштаб ЗСУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
оперативні резерви

Угруповання ЗС рф вичерпали основну частину оперативних резервів та почали підготовку перекидання додаткових сил і засобів з Південного та Східного військових округів. Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ. Основні зусилля окупантів зосереджено на оточенні Києва та послабленні спротиву в заблокованих населених пунктах.

“Другі ешелони та більша частина оперативних резервів угруповань окупантів введено в операцію. На Волинському напрямку противник силами двох БТГр перейшов до оборонних дій в районах населених пунктів Поліське та Кухарі”, – йдеться у повідомленні. У Генштабі не виключають, що окупант здійснюватиме збройні провокації на кордоні з метою втягування збройних сил Білорусі у війну проти України.

На Поліському напрямку угруповання окупантів, що складається з військових частин Східного воєнного округу силами до п’ятнадцяти БТГр, проводить наступальну операцію у смузі Козаровичі, Вишгород, Фастів, Обухів, зосередження зусиль на напрямку Бишів, Українка. “У боротьбі за рубежі в районі населених пунктів Поліське, Кухарі, Бородянка, Бишів, Гореничі, Демидів ворог частково втратив наступальний потенціал. Основні сили противника блоковано та зупинено в районі Макарова. Окупанти відійшли від Бучі та аеродрому Гостомель”, – уточнили в Генштабі.

На Сіверському напрямку угрупування військ Центрального воєнного округу силами до чотирнадцяти БТГр, а також 14 армійського округу Північного флоту проводить наступальну операцію у смузі Остер, Зазим’я; Березань, Вишеньки, зосереджуючи зусилля на напрямках Києва. Одночасно ворог проводить перегрупування з метою продовжити наступ у напрямку Броварів.

На Слобожанському напрямку угруповання військ Західного воєнного округу силами до шістнадцяти БТГр противник проводить наступальну операцію, зосереджуючи зусилля на напрямку Новомосковська. Блокує Харків з півночі. Захопив Балаклею. “Противник не досягнув успіху в районі Охтирки і зосередив основні сили в районі Гадяча та Зіньківа”, – розповіли в Генштабі.

На Донецькому напрямку угрупування ворога силами 1 та 2 армійських корпусів посилені сімома БТГр зі складу 8 армії продовжує наступальні дії для розвитку тактичного успіху на Новоайдарському, Волноваському та Маріупольському напрямках, вийшов до населеного пункту Новоолександрівка. “Маючи значну перевагу в техніці, противник оточив Маріуполь”, – застерегли у Генштабі.

На Луганському напрямку тривають бойові дії в напрямку н.п. Старобільськ.

На Таврійському напрямку противник силами до п’ятнадцяти БТГр зосередив зусилля на напрямку Миколаїв – Вознесенськ. “Після перегрупування та введення частини оперативних резервів у складі до БТГр продовжує наступ у напрямку Запоріжжя, частиною сил – на Маріуполь. Відзначено введення в операцію десантно-штурмових підрозділів ЗС рф у напрямку на Миколаїв. Окупанти були зупинені на Миколаївському напрямку, але мали частковий успіх на напрямку Вознесенська”, – додали у Генштабі.

Окрім того, спостерігається переміщення великої кількості автомобільної техніки з тимчасово окупованої території Криму, в якій, за даними Генштабу, окупанти здійснюють перевезення злочинців з місць виконання покарань для організації безладів у Миколаївській області.

“У Чорному морі морське угруповання російських окупантів виведено з морських баз із завданням уражати надводні сили угруповання різнорідних сил українських ВМС”, – стверджують у ЗСУ.

Водночас у Генштабі мають дані, що противник продовжує підготовку до висадки морського десанту в районах Затока, Чорноморськ. Прикриття груп здійснює загін кораблів вогневої підтримки і ракетна катерна ударна група.

Для подавлення системи протидесантної оборони України на чорноморському узбережжі відмічено залучення бомбардувальників Су-24М та зафіксовано скидання касетних бомб РБК-500. Прикриття забезпечували винищувачі Су-30СМ.

Позатим на всіх напрямках противник має втрати, демотивовані окупанти здаються в полон та кидають техніку. Ці трофеї допомагають бити російських загарбників.

З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками.

Читай у Google News!