Внєшекономбанк позивається проти України в Стокгольмі через “дискримінацію російських інвесторів”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Один з найбільших російських державних банків Внєшекономбанк (ВЕБ) звернувся з позовом в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма проти України, повідомляє Deutsche welle.

Причиною цього кроку стали санкції України проти української “дочки” ВЕБу – ПАТ “Промінвестбанк”. Росіяни вбачають у санкціях України проти їхнього українського дочірнього підприємства порушення українцями положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ, укладеної 1998 року.

“За останні кілька років українська влада порушила всі гарантії, які сама ж надала в інвестиційній угоді”, – заявив представник російської банківської держкорпорації Ігор Краснов, цитує агенція новин “Інтерфакс”.

Тож ВЕБ вимагає компенсації втрат, завданих санкціями “Промінвестбанку”. “Починаючи з 2014 року Україна демонстративно порушує взяті на себе зобов’язання і систематично дискримінує російських інвесторів. Політика української влади була спрямована на руйнування бізнесу російських банків, зокрема – ПАТ “Промінвестбанк”, – заявив Краснов.

ВЕБ став власником “Промінвестбанку” в 2008 році. Свої інвестиції в розвиток української “дочки” росіяни оцінюють у 2,7 мільярда доларів США. Менеджмент банку запевнив, що раніше направив Україні письмове повідомлення про інвестиційну суперечку й запропонував вступити в переговори з врегулювання збитків. Про плани ініціювати процес в арбітражі Стокгольма ВЭБ вперше заявив ще у вересні минулого року.

Агенція нагадує, що з 23 березня 2017 року на виконання рішення РНБО та указу президента Національний банк України (НБУ) запровадив санкції проти російських банків з державним капіталом. Метою санкцій було запобігання виведення з них капіталів за межі України на користь пов’язаних осіб. Під обмеження підпали “Сбербанк”, “Промінвестбанк”, “ВТБ Банк”, “ВіЕс Банк” і “БМ Банк”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket