Влада створює штучні перешкоди для постачання ЗСУ нових ракет – Забродський

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
постачання ЗСУ нових ракет

Нинішня влада створює штучні перешкоди для постачання Збройним силам України нових, критично важливих систем ракетного озброєння, написав депутат фракції “Європейська Солідарність”, генерал – лейтенант Михайло Забродський у Facebook.

“Нептун” (ЖК-360МЦ) – це крилата маловистотна ракета вітчизняного виробництва, розробки КБ “Луч”, яка призначена для ураження морських і наземних цілей на дальності до 300 км. Єдина в своєму класі система озброєння, що на сьогодні є в розпорядженні ВМС України. Унікальний ракетний комплекс було створено в надскладних умовах у 2017-19 роках. В серпні цього року КР “Нептун” з великою інформаційною помпою, як чергове “досягнення” влади, прийнята на озброєння ЗС України. Але ж закупівлю ракетного комплексу передбачити якось не сталося”, – йдеться у повідомленні.

Депутат зазначив, що керівництво Міноборони на початку року не включило “Нептун” до ДОЗ-2020 та завіряло, що одразу за результатами державних випробувань буде підписано контракт як мінімум на дивізіон.

“Це за умови, що за думкою чисельних експертів мінімальна потреба ВМС складає щонайменше три дивізіони. На дворі – вересень, випробування завершені ще в липні – а в ДОЗ (Державне оборонне замовлення – ред.) комплексу “Нептун” досі немає”, – зауважив він.

За словами Забродського, це означає, що навіть при запуску постанови про зміни в ДОЗ та включенні цього ракетного комплексу до ДОЗ, державний контракт та аванс може бути зроблений не раніше листопада-грудня – і це знову затягує постачання комплексу у війська.

“Крім того, керівництво оборонного відомства не тільки затягує виділення фінансування “Нептуна”. За інсайдерською інформацією, прийнято рішення замінити вітчизняні базові машини комплексу – КрАЗ-7634 на чеські машини “Tatra”. Використання чеських машин, які в два рази дорожче за КРАЗ, не тільки збільшить видатки бюджету, але й вдарить по сім’ям кременчуцьких машинобудівників. Не згадуючи вже і без того про критичний стан чи не єдиного вітчизняного машинобудівного заводу”, – підкреслив депутат.

Він також додав, що ситуація з реактивними системами “Вільха-Р” та “Вільха-М” не на багато краща.

“Виконання контракту на 100 снарядів “Вільха-Р” (дальність польоту 70 км) було використано теперішнім керівництво Міноборони як потужний піар-привид, але слід зазначити, що цей контракт було профінансовано у 2019-ому році ще колишньою владою. Лише постановою від 1 липня фінансування на снаряди “Вільха-Р” включено в ДОЗ у розмірі 136 мільйонів гривень – це попередня оплата лише за 30 ракет. І неймовірними зусиллями вдалося виділити 100 мільйонів гривень на завершальні стрільби “Вільха-М” (дальність польоту до 120 км) в рамках державних випробувань”, – написав генерал-лейтенант.Всю першу половину 2020 року ця програма взагалі була призупинена, додав він.

“Створення штучних перешкод для постачання ЗС України нових, критично важливих, систем ракетного озброєння може дорого коштувати загальному стану сектору безпеки і оброни країни”, – резюмував Забродський.

Читай у Google News!