Влада не може визначитися з причиною переплати за захисні костюми

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

МОЗ закуповує захисні костюми в Китаї, бо у вітчизняних виробників начебто немає необхідної тканини. Про це в ефірі hromadske заявив cекретар координаційної ради з протидії поширення коронавірусу та заступник глави ОП Кирило Тимошенко.

“Те, що я знаю – в Україні ще жодне підприємство не може виробляти одноразові костюми захисту класу EN 14126 […] Коли в Україні з’являться такі тканини, з яких можна виробляти костюми, то із задоволенням і МОЗ, і інші органи будуть закупляти. Поки що наші українські костюми це не зовсім сертифікована продукція”, – заявив Тимошенко.

Раніше у МОЗ рішення щодо імпорту з Китаю пояснювали проблемою зі швами у вітчизняних костюмах. “За висновками Держспоживслужби, цей одяг робочий, він не має повної ізоляції. Там шви прошиті голкою. А вони мають бути проклеєні, щоб забезпечити повну ізоляцію”, – зазначала заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова, цитує life.pravda.com.ua.

Водночас, за словами нардепа від партії “Голос” Олександри Устінової, ціна МОЗу [488 грн] все-одно захмарна. Адже в міжнародних організацій ціна за костюм з дотриманням цього стандарту складає $12 або близько 300 грн за штуку.

Крім того, у благодійному фонді “Пацієнти України” заявили, що закуповують захисні костюми українського виробництва [ТОВ “Тезаурус”], з тим же стандартом, який вимагає МОЗ [EN 14126:2003], але удвічі дешевше – за 215 гривень.

Читай у Google News!