Вакцинація на 90% зменшує ризик потрапити до лікарні або померти від коронавіруса

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Вакцинація

Вакцинація проти коронавірусу препаратами Pfizer/BioNtech, Moderna та AstraZeneca продемонструвала у Франції високий ступінь ефективності в запобіганні госпіталізації та смертей в разі захворювання на COVID-19, навіть штамом «Дельта». Про це йдеться у масштабному дослідженні медичної групи Epi-Phare, що працює з урядом Франції, передає ukrinform.ua.

Опубліковане в понеділок дослідження, зосереджене на запобіганні важкому перебігу хвороби та смерті. Дослідники вивчили дані 22 мільйонів людей старше 50 років, зібрані з грудня 2020 року.

Вони виявили, що через 14 днів після отримання другої дози вакцини щепленим людям на 90% менше загрожує ризик потрапити до лікарні або померти при зараженні коронавірусом.

Значний захист спостерігається й у випадку з варіантом “Дельта” – 84% для осіб від 75 років і старше і 92% для людей віком 50-75 років.

Експерти також припускають, що за п’ять місяців – в межах хронологічних рамок цього дослідження – ступінь отриманого від вакцини захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 не знижувався.

Читай у Google News!