В ЗСУ тестують систему “прозорої броні”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

На базі Миротворчого центру миротворчості та безпеки представники Наукового центру Сухопутних військ Національної академії імені гетьмана Петра Сагайдачного почали тестування системи кругового огляду з елементами доповненої реальності. Land Platform Modernization Kit [LPMK], встановленої на БТР-4Е, повідомляє АрміяInform.

За словами керівника компанії Limpid Armor Inc. Михайла Гречухіна, БТР-4Е, на якому встановлена система, обрано невипадково. Це найсучасніша українська бойова техніка, яка підпадає під програму подальшої модернізації – аж до повної роботизації. “Це перший етап інтеграції, де ми допомагаємо механіку-водію отримувати всю інформацію про машину і навколишню обстановку за допомогою новітніх технологій. На другому етапі виноситимемо оператора за межі техніки. Тобто створимо систему дистанційного керування. Третій етап – повноцінна роботизація машини”, – зазначив Михайло Гречухін.

До комплекту LPMK входять 8 камер з оптичною стабілізацією, встановлених на корпусі бронемашини, унікальне програмне забезпечення “зшиває” потокове відео в режимі реального часу, яке оператор бачить у вигляді 360-градусної панорами навколишнього середовища. Система також виводить на екран телеметрію з усіх підсистем бойової машини, як от статуси завдань, цілі, інтерактивні підказки розміщення дружніх і ворожих підрозділів, інші дані доповненої реальності, що формуються, зокрема, на основі алгоритмів штучного інтелекту.

Читай у Google News!