В Україні запустили карту “коронавірусних закупівель”, де можна поскаржитися на корупцію

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Волонтери громадської організації “Антикорупційний штаб” розробили інтерактивну “Карту коронавірусних закупівель”, на якій відзначені всі замовники з повною інформацією про те, що вони закуповували на боротьбу з COVID-19 і скільки грошей на цей витратили, повідомляє ain.ua.

“Тепер кожен може перевірити медичні закупівлі лікарень свого міста. І не тільки лікарень”, – пише видання.

Журналісти нагадують, що український уряд дозволив держпідприємствам купувати медичний товар (зі спеціального переліку) на будь-яку суму і за прискореною процедурою. Замовник повинен тільки опублікувати договір в системі Prozorro і позначити закупівлю міткою “COVID-19” – для прозорості.

“Щодня за цією статтею держкомпанії витрачають величезні кошти – понад 3 млрд грн на сьогодні. За даними Prozorro, найбільше витратили в Київській (1,16 млрд грн), Одеської (271 млн грн), Львівської (230 млн грн) і Дніпропетровській областях (261 млн грн)”, – йдеться у матеріалі.

Проте, в інтернеті і ЗМІ регулярно публікується інформація про те, що в реальності лікування від коронавірусу в Україні є платним. Навіть в державних лікарнях. Через брак медикаментів, медики просять родичів купувати різні препарати та санітарні вироби.

“Коли лікарі стверджують, що в медичному закладі немає, наприклад, масок або ліків і треба купувати їх своїм коштом – кожен може зайти на карту і перевірити правдивість цієї інформації”, – кажуть в команді проєкту, пише видання.

Так, за допомогою нового сервісу можна:

  • дізнатися, що і на яку суму закуповувала ваша лікарня,
  • перевірити наявність тих чи інших медикаментів або медичних засобів,
  • залишити скаргу про хибність інформації.

Раніше повідомлялося, що, за одним із прогнозів, в Україні пік захворюваності на коронавірус станеться восени.

Читай у Google News!