В Україні запустили державний фонд підтримки стартапів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Сьогодні, 11 липня, в інноваційному парку UNIT.City у Києві міністр фінансів Оксана Маркарова підписала указ про призначення наглядової ради Українського фонду стартапів (УФС). Цей фонд буде надавати стартапам гранти та інші види фінансової підтримки, а також залучати додаткові інвестиції для інноваційних проектів, пише онлайн-журнал UNIT Citizen.

Згідно з повідомленням, фонд, бюджет якого на сьогодні становить 390 млн грн, надаватиме різні види фінансування для стартапів: гранти – для проектів на початковій стадії та кредитне фінансування на пільгових умовах – для більш зрілих та успішних проектів. Крім того, державний фонд допомагатиме стартапам залучати фінансування від інших інвесторів, в тому числі від приватних фондів.

Розміри грантів від фонду коливатимуться в діапазоні $25000-75000 залежно від зрілості проекту та його потреб, пише видання. УФС виділятиме фінансування на розвиток проектів на стадії seed і pre-seed, ці кошти підуть на створення перших прототипів і розвиток бізнесу. Команди повинні будуть реалізувати проекти протягом року з моменту отримання гранту.

Протягом наступних двох тижнів Наглядова рада Фонду, до складу якої увійшли фахівці з інвестиційною та технічною експертизами, проведе перше засідання, сформує та затвердить склад експертної ради та конкурсної комісії, а потім офіційно оголосить конкурс на отримання грантових коштів серед стартапів.

Як повідомлялося, Київ піднявся на 29 позицій серед стартап-міст світу.

Читай у Google News!