В Україні створили 547 мобільних бригад для тестування на COVID-19

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В Україні створили 547 мобільних бригад, які за рішенням сімейного лікаря або фахівців екстреної медичної допомоги на місці відбиратимуть зразки біологічного матеріалу на COVID-19, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає 5.ua.

“Алгоритм тестування змінений. На сьогодні створено 547 мобільних бригад, які за рішенням сімейного лікаря, рішенням бригад екстреної медичної допомоги виїжджають на місця, відбирають зразки біологічного матеріалу, аби доправити їх до вірусологічної лабораторії на дослідження та встановлення діагнозу”, – зазначив Ляшко.

За його словами, хворим або людям, які підозрюють, що заразилися коронавірусом, не потрібно їхати до лікарні.

“Біля кожної з 240 лікарень, що визначені базовими для прийому першої хвилі пацієнтів, розгорнуто мобільні точки ДСНС, які дозволяють проводити санітарне сортування хворих, щоб до стаціонарів не потрапляли здорові люди, у яких немає підозри на COVID-19. Це дозволить нам запобігти внутрішньолікарняному інфікуванню”, – уточнив він.

До тестування долучаться приватні лабораторії, для проведення досліджень будуть використовуватися їхні пункти прийому зразків. Окрім того, вірусологічні лабораторії отримають нове обладнання – протягом двох днів в Україну прибудуть 12 ампліфікаторів, за допомогою яких проводитиметься ПЛР-діагностика зразків, що дозволить збільшити кількість тестувань у кожній лабораторії, додав Ляшко.

Читай у Google News!