ОБСЄ продовжує політику “глибокої стурбованості”, не називаючи сторону, що порушує перемир’я на Донбасі

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі висловив глибоку стурбованість у зв’язку з недавніми повідомленнями про порушення припинення вогню в Донецькій області одразу після згоди Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на сході України (ТКГ) щодо додаткових заходів із посилення режиму припинення вогню від 27 липня 2020 року, повідомляє прес-служба ПА ОБСЄ.

Церетелі наголосив на важливості підтримки припинення військових дій і закликав сторони дотримуватися наказів про припинення вогню та виконувати свої зобов’язання, передбачені Мінськими угодами.

Угода про припинення вогню, досягнута під час зустрічі Тристоронньої контактної групи, стала важливим кроком на шляху до реалізації Мінських угод, сказав Церетелі.

“Стале політичне врегулювання конфлікту на сході України має ґрунтуватися насамперед на припиненні збройних зіткнень. Для людей у зонах конфлікту, які найбільшою мірою постраждали від військових операцій, ця довгоочікувана тиша стала сигналом надії про припинення їхніх страждань у найближчому майбутньому”, – відзначив він.

Церетелі закликав сторони утримуватися від провокаційних дій і дотримуватися міжнародних зобов’язань.

“Я дуже розчарований тим, що заходи із припинення вогню були порушені так швидко. Всеосяжне врегулювання може бути досягнуто лише через взаємну довіру до угод. Неповага до зобов’язань із припинення вогню ставить під загрозу майбутні переговори та зусилля із врегулювання конфлікту. Всі слова, висловлені сторонами конфлікту, мають відповідати їхнім діям”, – сказав він.

Читай у Google News!